La Liga: Lewandowski büntetőből szerzett góljával vitte el a 3 pontot a Barcelona Pamplonából

Az nso.hu tudósításából kidrül, hogy a katalánok F. de Jong révén már a meccs elején kapufáig jutottak, a kipattanót Lewandowski lőtte fölé. A 32. percben az Osasuna került helyzetbe, Aimar Oroz lövése viszont nem okozott gondot Ter Stegennek. Az első félidő hosszabbításában Ilkay Gündogan végezhetett el szögletet, Jules Koundé remek ütemben emelkedett, és a kapu jobb oldalába fejelte a labdát, 0-1.

A második félidőben villant az Osasuna. Ávila vette át a labdát a tizenhatoson kívül, befelé cselezett, majd a jobb oldali kapufa segítségével kiegyenlített, 1-1. Tíz perccel később Alejandro Catena szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a játékvezető felmutatott egy piros lapot, és tizenegyest végezhetett el a Barcelona. A labda mögé Robert Lewandowski állt, aki magabiztosan értékesítette a büntetőt, így a hajrában ismét előnybe kerültek a vendégek, 1-2.

A katalán csapat a meccs hátralevő részében megőrizte előnyét, és továbbra is tartják a lépést a Real Madriddal.