Berekedt, és fáj a torka? Így készítsen fokhagymás torokfertőtlenítőt otthon!

Berekedt, és fáj a torka? Így készítsen fokhagymás torokfertőtlenítőt otthon!

Rekedtség elleni módszerek

A legfontosabb, hogy ne erőltessük tovább a hangszálainkat! Ha lehet ne beszéljünk, énekeljünk, kiabáljunk néhány napig, még a suttogást is mellőzzük, amennyire tudjuk. Bár ingert érezhetünk a torokköszörülésre, ezt lehetőleg mellőzzük, mert csak tovább ronthatjuk vele az állapotunkat!

Igyunk minél több folyadékot (az alkoholt és a koffeintartalmú italokat mellőzzük), és párásító segítségével biztosítsuk az otthonunk, munkahelyünk levegőjének megfelelő páratartalmát. A dohányzás erősen irritáló hatású – ha gyakran vagyunk rekedtek, az egy újabb indok lehet a leszokásra!

Az egyik legismertebb módszer a rekedtség kezelésére a meleg mézes-citromos tea. A méz és a citrom is gyorsíthatja a gyógyulást, segíthet megakadályozni, hogy a betegséget okozó vírusok vagy baktériumok elszaporodjanak, enyhítheti a kellemetlen tüneteket is.

Tea helyett készíthetünk meleg „limonádét” is, de egy-egy kanál mézet önmagában is elszopogathatunk. A méz és a citrom erejét a gyömbérével is kombinálhatjuk: vágjunk apróra vagy reszeljünk le egy 1,5-2 cm-es, meghámozott gyömbérdarabot, tegyük forrásban lévő vízbe, főzzük 10 percig, majd lefedve hagyjuk állni újabb 10 percig. Szűrjük le, majd ízesítsük mézzel és citrommal, és kortyolgassuk el! – írja az Egészségkalauz

A sós vizes öblögetés is jót tehet a fájós toroknak, sőt a további fertőzések rizikóját is csökkentheti. Keverjünk el egy teáskanál sót egy pohár meleg vízben, és ezzel gargarizáljunk naponta két-három alkalommal. A sós víz helyett használhatunk meleg vízzel azonos arányban hígított almaecetet is!

Fokhagyma is segít a rekedtséget leküzdeni

A hagyma és a fokhagyma is segíthet a rekedtségünkön, ráadásul a felső légúti fertőzésekből való gyógyulást is segítik. Tisztítsunk meg és vágjunk fel három-négy fej hagymát, majd lassan főzzük szirupsűrűségűvé 8 deci vízben. A hagymaszirupból keverjünk el néhány evőkanálnyit egy pohár meleg vízben, édesítsük egy kanál mézzel és lassan kortyolgassuk el!

Fokhagymás torokgyógyítóhoz tisztítsunk meg és vágjunk apróra egy fej fokhagymát, tegyük el jól záródó üvegbe és öntsük fel egy deci almaecettel és egy deci forralt vízzel. Zárjuk le, rázzuk össze és hagyjuk állni legalább 4-6 órát. Keverjünk bele két-három evőkanál mézet, és naponta három alkalommal fogyasszunk el a fokhagymás szirupból egy evőkanálnyit. Hűtőszekrényben tároljuk!

Írta a Magyar Hírlap