Nem tud keresztbe tenni a szegedi városvezetés az új egyházi iskolának

Nem tud keresztbe tenni a szegedi városvezetés az új egyházi iskolának

Iskolaberuházást próbál elgáncsolni a szegedi városvezetés. Csütörtökön azonban megjelent egy kormányrendelet arról, hogy a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügyekben és területkezelésben, amilyenek például a Szeged-Csanádi Egyházmegye beruházásai is, a városvezetés nem rendelhet el változtatási tilalmat – írta meg a Szegedma.hu.

A baloldali városvezetés nekiment az egyházmegyének, amiért egy iskolát építenének olyan területen, amelyet ráadásul az állam nekik adhat. Az állam átadna a Szeged-Csanádi Egyházmegyének egy nagyjából hathektáros ingatlant az egyházmegye sportcentruma mellett. Ezt megtehetnék, hiszen 2018-ban nyilvánították nemzetgazdasági szempontból is kiemelt üggyé a Szeged-Csanádi Egyházmegye beruházásait. Ezek közül a beruházások közül az egyik a Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola új épülete, tehát a Tóth Péter-ház felújítása. A másik beruházás az SZTE Apáthy-kollégiumának tervezett új épületének kialakítása. A harmadik pedig a mostani beruházás lenne, ahol egy katolikus sporttagozatos általános iskolát, valamint egy gimnáziumot építenének, vagyis egy korszerű, magas színvonalú sportiskola-komplexum valósulna meg. Csakhogy a terv most dugába dőlhet.

A pénteki szegedi közgyűlés elé terjesztett javaslat ugyanis változtatási tilalmat rendelne el a területre annak ellenére, hogy az nem önkormányzati terület. Mivel erdős részről van szó, valóban ki kellene vágni valamennyit az erdőből, hogy felépülhessen az iskola. Ezen akadtak ki a baloldaliak, és a Momentummal az élen aláírásgyűjtésbe kezdtek, hogy ne épülhessen meg az intézmény. De itt még nem álltak meg. A pénteki közgyűlésen tárgyalják Nagy Sándor városfejlesztési alpolgármester előterjesztését Szeged településrendezési eszközeinek módosítása és településfejlesztési döntések címmel.

Írta a Magyar Hírlap