A fővárosi katasztrófavédelemhez több mint ezer bejelentés érkezett, de az ország több megyéjében is hatalmas károkat okozott az időjárás. Elővárosi és országos vonalak is érintettek az ezt követő vasúti fennakadásokban.
Csak Budapesten a katasztrófavédelem több mint ezer bejelentést kapott a viharok miatt: többnyire kidőlt fák, leszakadó vezetékek, megsérült épületek és vízszivattyúzások miatt hívták a tűzoltókat. A víz pincékbe, garázsokba, alagsori lakásokba, aluljárókba tört be főként a pesti oldalon, a XI. és a X. kerületben is aluljárókban elakadt autókat kellett kimenteni.
Hasonló volt a helyzet Pest megyében is: az agglomerációból és a külső agglomerációs gyűrűből több mint 160 bejelentést kapott a katasztrófavédelem, főként Szigetszentmiklósról, Gyálról, Nagytarcsáról, Kistarcsáról, Csömörről, Kerepesről és Gödöllőről.
A viharok szinte az ország teljes területén pusztítottak, Fejér és Tolna megyében árokba hajtott autók, valamint kidőlt villanyvezetékek és fák miatt kellett riasztani a tűzoltókat több helyen.
Nem meglepő ezek után, hogy a szombat is nehezen indul, és nem csak a vihar utolsó felhői miatt: a MÁV országszerte küzd fennakadásokkal az éjszakai időjárás miatt. Iszap átfolyás miatt 20-30 perces késésekre kell számítani a Budapest-Vác-Szob vonalon, a békéscsabai vonalon és a Szolnok-Debrecen szakaszon szintén jelentősen megnő a menetidő, Magyarnándor és Nógrádkövesd, illetve Balassagyarmat és Drégelypalánk között pedig egyáltalán nem közlekednek a vonatok.
A viharról fotósunk, Veres Viktor készített látványos és egyben sokkoló képeket:
HVG