Danyilov: A Time magazinnak nyilatkozó ukrán tisztviselőket el kell távolítani

Danyilov: A Time magazinnak nyilatkozó ukrán tisztviselőket el kell távolítani

Danyilov felháborodását fejezte ki a Time hétfőn megjelent cikke miatt, mondván, hogy az Oroszország kezére játszik. Az a tény, hogy az újság névtelenséget biztosított egyes forrásainak – ami egy szokásos gyakorlat, amely lehetővé teszi a tisztviselők számára, hogy őszintén beszéljenek a problémákról – “sok kérdést vet fel” szerinte.

“Ha önök … nem hisznek abban, hogy országunk győzelmet érhet el, akkor nincs joguk az elnökünk közelében lenni” – jelentette ki Danyilov.

Azt mondta, hogy a névtelen források kárt okoztak Ukrajnának, mielőtt kijelentette: “Úgy gondolom, hogy a biztonsági szerveinknek választ kellene adniuk arra a kérdésre, hogy kik ezek a névtelen emberek”.

A kijevi hivatalos irányvonalat megkérdőjelező ukrán embereket korábban “oroszbarátnak” bélyegezték és különböző módon büntették, többek között büntetőeljárás útján.

A Time cikke Zelenszkij Oroszország feletti harctéri győzelembe vetett hitét “megingathatatlannak, a messianizmus határán állónak” írta le.

“Becsapja magát” – idézték egyik legközelebbi tanácsadóját. “kifogytunk a lehetőségekből. Nem győzünk. De próbálja meg ezt elmondani neki”.

Az elnök “makacssága” megakadályozta Kijevet abban, hogy akár csak fontolóra vegye a válság diplomáciai megoldását – írja a lap.

Az, hogy a nyugati támogatók nem biztosítanak még több fegyvert Ukrajnának, mint eddig, Zelenszkij úgy érzi, hogy “elárulták” őket – mondta el egy másik bennfentes.

Danyilov megkérdőjelezte az idézett személyek megbízhatóságát, kijelentve, hogy Zelenszkijnek nincsenek hivatalos tanácsadói, és csak egyetlen női személyi asszisztense van. Felszólította a Time szerzőjét, Simon Shustert, hogy “hagyjon fel a névtelen megszólalásokkal, mert ez egy nagyon-nagyon érzékeny kérdés nemzetünk számára”.

“Az Oroszországi Föderációnak egyetlen módja van arra, hogy legyőzzön minket, ez pedig a belső destabilizáció” – tette hozzá.

Moszkva az ukrajnai konfliktust az Oroszország elleni amerikai proxy-háború egyik elemének nevezte, amelyben a szomszédos országot “faltörő kosként” használják.

Washington állítólag az ellenségeskedések első heteiben kisiklatott egy tárgyalásos tűzszünetet, amely Ukrajnát semleges országgá tette volna, amely nemzetközi biztonsági garanciákért cserébe nem fogadhatott volna külföldi katonai infrastruktúrát, és nem csatlakozhatott volna katonai szövetséghez.

Írta a Magyar Hírlap