A kormány úgy döntött, a régi bánya és téglagyár területét rozsdaövezetté nyilvánítja, ezzel pedig kivette városi hatáskörből a kérdést.
Halastó és zöldövezet helyére épülne lakópark Törökbálinton, a helyiek tüntetnek, nem akarják, hogy egy 500 lakásos lakópark tovább nehezítse az egyébként sem könnyű helyzetben lévő agglomerációs település helyzetét, írja az RTL.
A tüntetést a Törökbálint Holnap Egyesület szervezte, nem szeretnék, hogy a város 10 éve bezárt bányája és téglagyára helyén megépüljön a lakópark, ami mintegy 1500 új lakót jelentene a városnak. A lakópark építéséhez a Csányi Sándor vezette OTP és Tomán Szabinához köthető befektetési csoportnak is köze van.
A területet a szeptember 28-án megjelent Magyar Közlöny nyilvánította rozsdaövezetté, ezzel pedig kivette az önkormányzat kezéből a döntési jogot, a kormány rendelkezhet róla. 2017-ben döntött úgy az önkormányzat, hogy a területen rekreációs sport és egyéb szabadidős tevékenység végzésére alkalmas helyet szeretnének kialakítani, ami végül meghiúsult.
A híradónak nyilatkozók szerint az 500 lakásos lakópark megépülésével legalább 1500 új ember költözhetne a városba, ez pedig megnehezítené a Budapesti agglomerációs életet. Az ilyen települések a folyamatosan beköltözők miatt vízellátási problémákkal küzdenek, és a Budapestre vezető utakon egyre nagyobb dugók jelennek meg reggelente.
Törökbálint polgármestere Elek Sándor nem nyilatkozott, de korábban az Indexnek azt közölte, nem hagyja, hogy megépüljön a lakópark. A kormány végül engedett a beruházók kérésének és az önkormányzat csereingatlan ajánlatát sem fogadta el. A város fideszes polgármestere hozzátette, sikerült elintéznie Gulyás Gergely miniszternél, hogy ne épülhessen meg az említett ingatlan. A Miniszterelnökség szerint azonban indokolt volt a rozsdaövezetté nyilvánítás.
HVG