MH/MTI
2023. szeptember 19. kedd. 23:01
Frissítve: 2023. szeptember 19. 23:02
A holland király kijelentette, hogy a holland kormány ígéretet tett arra, hogy továbbra is támogatja Ukrajnát, az Európai Uniót és a NATO-szövetségeseket az ukrajnai háborúban, de hangsúlyozta, hogy szükség van arra is, hogy az EU erős és független legyen, és küzdjön a “”növekvő fenyegetések és a hatalmi politika” ellen, fenntartva a kapcsolatokat “a hasonlóan gondolkodó partnerekkel, például az Egyesült Államokkal”.
A király saját országával kapcsolatban elmondta: Hollandia erős és virágzó nemzet, azonban továbbra is dolgozni kell az esélyegyenlőség elérése érdekében, a társadalmi-gazdasági biztonság fenntartásáért.
“Hollandiában nem minden gyermeknek adatik meg ugyanaz a lehetőség a jövőre nézve. Országunkban nem mindenki érzi úgy, hogy látják és meghallgatják, társadalmunkban pedig még mindig létezik diszkrimináció és faji kirekesztés” – mutatott rá.
Hozzátette, hogy Hollandia nemrégiben bocsánatot kért a rabszolgaságban játszott szerepében, de felhívta a figyelmet arra, hogy továbbra is prioritásként kell kezelnie a sötét történelmi múlt feldolgozását.
Vilmos Sándor felhívta a figyelmet arra: a holland kormánynak ügyvivői státusza ellenére továbbra is fontos döntéseket kell hoznie a migrációval és a migránsok integrációjával kapcsolatban, és elegendő férőhelyet kell létrehozni a menedékkérők számára.
Hangsúlyozta azt is, hogy erőteljes klímapolitikára van szükség az “egyre szélsőségesebbé váló időjárási viszonyok” megelőzése érdekében. Mint mondta, ez ösztönzi a vezetést, hogy támogatásokat ajánljon fel az embereknek és a vállalkozásoknak fenntarthatóbbá tételére.
“Egyértelmű, hogy a nitrogénkibocsátással és a környezetvédelemmel foglalkozó szakpolitikákat a mezőgazdasági szektor jövőbeli érdekeire való tekintettel kell kidolgozni. A kormány tovább dolgozik a nitrogénkibocsátás kérdésének megoldásán, ha ezt elmulasztja, a probléma csak súlyosbodni fog” – jelentette ki.
A király beszédében bejelentette, hogy a holland kabinet mintegy kétmilliárd eurót fektet be a vásárlóerő-szabályozásba: emelik a lakhatási támogatást a legalacsonyabb jövedelmű családok vásárlóerejének megőrzése érdekében, és több forrás jut majd a gyermekszegénység elleni küzdelemre is.
Írta a Magyar Hírlap