Döntőben a magyar válogatott a női U19-es Eb-n

2024 augusztus 30.

Két góllal voltak jobbak lányaink a görögöknél, így finalisták a zágrábi kontinenstornán.

Fotó: European Aquatics Water Polo / facebook

Az első negyedben már 3-0-ra vezetett Görögország, amikor Benczur Márton időt kért. A szünet használt, hiszen Kardos Dominika és Varró Eszter révén egyre feljöttünk. A második nyolc perc a miénk volt, hiszen egy 4-0-ás etapot produkáltunk, így 6-3 volt az állás a nagyszünetben.

A fordulás után, kettőre zárkózott a hellén együttes, de még mielőtt baj lett volna, érkezett Horváth Zsófi és Hajdu Kata gólja, 9-5. A záróakkord végén közelebb jöttek a görögök, de így is két góllal győzött a csapat.

A másik elődöntőben a spanyolok 12-11-re győztek a horvátok ellen, így holnap 20.30-tól az ibériaiakkal döntőzünk.

Női U19-es Eb, elődöntő:

Magyarország – Görögország 10-8 (2-3, 4-0 3-2, 1-3)
Gólszerzők: Hajdu 3, Kardos D. 2, Varró 1, Lendvay 1, Horváth Zs. 1, Sóti 1, Pogonyi 1 ill. Kovatsevits 2, Tricha 2, Beta 1, Karampetsu 1, Koureta 1, Drakotou 1

Negyeddöntő:

Magyarország – Izrael 16-9 (5-1, 3-4, 3-1, 5-3)

Gólszerzők: Mácsai 4, Lendvay 3, Pogonyi 2, Horváth Zs. 2, Horváth L. 2, Hajdu 1, Gulyás Oldal 1, Kardos D. 1, ill. Miya 7, Borenstein 1, Rahum 1

Csoportmeccsek:

Magyarország–Franciaország 22-5 (5-1, 4-0, 5-1, 8-3)
Gólszerzők: Lendvay 4, Kardos D. 3, Mácsai 3, Horváth Zs. 3, Pogonyi 2, Hajdu 2, Gulyás-Oldal 1, Kardos L. 1, Batizi 1, Horváth L. 1, Sóti 1 ill. Andres 1, Di-Fraja 1, Heurtaux 1, Raspo 1

Magyarország–Görögország 10-7 (2-2, 3-1, 2-3, 3-1)
Gólszerzők: Varró 3, Mácsai 3, Lendvay 2, Pogonyi 1, Kardos L. 1 ill. Karampetsou 2, Koureta 2, Galanopoulou 2, Krassa 1

Magyarország–Horvátország 14-5 (5-0, 3-2, 4-1, 2-2)
Gólszerzők: Hajdú 6, Kardos L. 2, Lendvay 2, Pogonyi 1, Batizi 1, Varró 1, Kardos D. 1 ill. Srhoj 3, Glas 1, Rozics 1