Nincs sok esély arra, hogy ott lehet az olimpián a doppingvétség miatt vizsgált magyar vívó

„Nem látom értelmét annak, hogy hiú ábrándokat kergessünk: nincs sok esélye annak, hogy Anna ott lesz Párizsban” – nyilatkozta Tiszeker Ágnes, Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője annak a magyar vívónak, Kun Annának az ügyéről, aki pénteken jelentette be, hogy doppingvétség gyanúja miatt eljárás van folyamatban ellene.

A világranglista negyedik helyén álló párbajtőröző, akit éremesélyesnek tartottak az olimpián, azért került bajba, mert tizenkét hónapon belül háromszor fordult elő, hogy nem találták meg a doppingellenőrök az általa megadott helyen és időben.

Tiszeker a Sportrádióban a Nemzeti Sport szemléje szerint azt mondta, hogy az eljárást Kunnak szemben a Nemzetközi Mintavételi Bizottság folytatja le a Nemzetközi Vívószövetség megbízásából. Hangsúlyozta: senki sem gondolja, hogy a sportoló tiltott szert használt, de a szabály az szabály, „márpedig tizenkét hónapon belül három sikertelen mintavétel eljárást von maga után. Drukkolok Annának, de nehéz lesz, nagyon nehéz…”.

A szakértő szerint Kun nem tudja elkerülni, hogy eltiltsák, de abban reménykedik, hogy annak hossza nem lesz olyan mértékű, hogy megtörje a karrierjét.

A vívó azt állítja, hogy a külső körülmények kikényszerítette adminisztrációs hiba miatt nem pontosította a hollétére vonatkozó információkat az annak nyilvántartására szolgáló rendszerben. „A jogi képviselőm és csapata folyamatosan azon dolgozik, hogy bebizonyítsa, az ellenem regisztrált mulasztások nem önhiba miatt történtek” – írta pénteki közleményében.

Tiszeker ugyanakkor hangsúlyozta: azért tartanak rendszeresen tájékoztatókat a sportolóknak, hogy ezekből a figyelmetlenségekből, fegyelmezetlenségekből, mulasztásokból bekövetkezett hibák ne történjenek meg. Szerinte nem különösebben nehéz 24 órán belül egy hatvan perces idősávot megadni az ellenőröknek úgy, hogy azt bármikor meg lehet változtatni egy telefonos applikáción keresztül.

A MACS vezetője azt is hozzátette, hogy a jogerős döntés meghozatalának időpontját nem lehet megmondani, az elsőfokú határozat már hamar, akár egy hónapon belül is megszülethet.

Írta a HVG