Női vízilabda Eurokupa – A III. Kerületi TVE nyerte a magyar csapatok csatáját

2024 október 26.

A III. Kerületi TVE nyerte a magyar csapatok csatáját a női vízilabda Eurokupa görögországi selejtezőtornáján, Glifadában.

Fotó: III. Kerület TVE / facebook archív

A szombat délelőtti mérkőzés fordulatos küzdelmet hozott, az Eger a második negyedben öt gólt dobva 6-3-ra elhúzott, a budapesti együttes azonban felzárkózott, majd az utolsó játékrészben a maga javára fordította az állást.

A mezőny legeredményesebb játékosa a győztes csapatot erősítő Hajdú Róza volt öt góllal.

A III. Kerületi TVE harmadik meccsén a második sikerét aratta, míg az Eger mérlege egy-egy győzelem és vereség.

A két ötcsapatos csoportból (A, B) az első három, az egy négyesből (C) pedig az első két helyezett jut tovább.

Eredmény (az európai szövetség honlapja alapján):

selejtező, 1. forduló:

A csoport:

III. Kerületi TVE – DIGI Eger 13-11 (2-1, 1-5, 5-3, 5-2)

pénteken játszották:

DIGI Eger-Panioniosz GSS (görög) 11-10 (2-2, 3-3, 3-3, 3-2)

ANC Glifada (görög)-III. Kerületi TVE 14-5 (4-2, 3-1, 3-1, 4-1)

csütörtökön játszották:

III. Kerületi TVE-Panioniosz GSS 17-14 (4-4, 5-3, 3-3, 2-4, 3-0) – ötméteresekkel