Bajnokok Ligája: A Vasas megszerezte első győzelmét

2024 október 16.

A második fordulóban otthon nyert a Vasas a Marseille ellen.

Fotó: Vasas Vízilabda / facebook archív

Az első kör súlyos veresége után, a második fordulóban javított a Vasas.

A mai meccsen kiegyensúlyozott jó játékkal nyert a piros-kék együttes a francia ellenfelével szemben. A mérkőzés első negyede gálzáporosra sikerült, amiből a Marseille jött ki jobban, 4-5. A második nyolc percben fordított a hazai gárda, köszönhetően Mijics, Gaszt és Dedovics találatainak, 7-6. A fordulás után kinyílt az olló, hiszen már néggyel is ment a Vasas. A záróakkordban bár két gólra zárkózott a Marseille, de 13-11-re győzött Szlobodan Nikics együttese.

Bajnokok Ligája, 2. forduló:

Október 16., szerda:

C-csoport:
Vasas – Marseille 13-11 (4-5, 3-1, 4-1, 2-4)
Gólszerzők: Dedovics 3, Mijics 2, Bátori 2, Batizi 2, Gaszt 1, Gábor 1 ill. Vellotto 3, T. Vernoux 2, Crousillat 2, Angyal 2, Prlainovics 1, Vanpeprstraete 1

Jadran Herceg Novi – Barceloneta 8-16 (2-2, 2-4, 3-5, 1-5)

D-csoport:
Sabadell – Olympiakosz 8-15 (3-1, 0-4, 3-6, 2-4)
Primorac Kotor – Savona 12-18 (4-4, 4-6, 3-3, 1-5)

Október 15., kedd:

B-csoport:

Radnicski – FTC 5-12 (2-2, 1-3, 0-3, 2-4)
Gólszerzők: Drasovics 2, Vasics 1, Vickovics 1, S. Rasovics 1 ill. Mandics 4, Vigvári Vendel 3, Argyropulosz 2, Fekete 1, Vámos 1, Varga Vince 1

Dinamo Tbiliszi – Jadran Split 10-16 (3-5, 3-2, 1-5, 3-4)