Fiú U19-es Eb: Vereség zárásként

2024 szeptember 03.

Válogatottunk a csoport második helyén végzett az U19-es Eb-n.

Fotó: European Aquatics Water Polo / facebook

Két győzelem – Horvátország, és Montenegró – után Spanyolország ellen zártuk a csoportot az U19-es Eb-n. Az első negyed Leinweber révén a vezetést is megszerezte válogatottunk, ám ezután futottunk az eredmény után, végül Nagy Zalán jóvoltából 3-3 állt az eredményjelzőn az első nyolc percet követően. A második etapban a hajrá előtt Pörge révén még nálunk volt az előny, ám Nuno és Aguirre góljaival 6-5 volt oda.

A fordulás után már 10-6 is volt a spanyoloknak, innen kapaszkodtunk vissza két gólra. A záróakkordban Peőcz révén egy is volt közte, ám végül nem sikerült egyenlíteni. A vége 16-11 lett.

A vereséggel a csoport második helyén zártunk, és csütörtökön a Németország – Bulgária meccs győztesével játszunk a negyeddöntőben.

A Fiú U19-es Eb 3. játéknapján:

Szeptember 3., kedd:

Spanyolország-Magyarország 16-11 (3-3, 3-2, 4-3, 6-3)
Gólszerzők: Villamayor 4, Nuno 3, Rodriguez 3, Acosta 2, Perrone 2, Flaque 1, Aguirre 1 ill. Varga V. 2, Gidófalvy 2, Leinweber 1, Haverkampf 1, Nagy Z. 1, Pörge 1, Szécsi M. 1, Peőcz 1, Simon 1