Érett a meglepetés – Szerbia egyetlen góllal győzött Japán ellen

2024 július 28.

A záróakkorban jött a Mandics-show, és megmentette a szerbeket.

(Fotó:Marcel ter Bals/MTB-Photo)

Fotó: MTI / archív

A második meccs tartogatott izgalmakat a férfi vízilabda torna első napján, hiszen a Szerbia-Japán összecsapáson a nagyszünetben vezettek a japánok, 8-7-re.

A nagyszünet után, úgy nézett ki lerázza magáról ellenfelét déli szomszádunk, hiszen már 12-9-re is vezetett, azonban az utolsó etap előtt 12-11 állt az eredményjelzőn.

A negyedik nyolc percben Inaba egyenlített, de rögtön jött rá a válasz Mandics révén, aki hátára vette a csapatot és négyet is vágott egymás után, így Szerbia szoros meccsen, de 16-15-re győzött Japán ellen. A Fradi klasszisa hét gólig jutott a meccsen.

A japánokat is nagy dícséret illeti, Inaba hatot szórt és szebbnél-szebb gólokat lőtt, köztük egy pörgetett ejtés is volt.

A mai naphoz tartozik még, hogy a nyitányon Munarriz vezérletével négy góllal legyőzte Spanyolország Ausztráliát.

A július 28., vasárnapi vízilabdás program és eredmények az olimpián:

Vízilabda
Férfiak, csoportmeccsek:
2024. július 28., vasárnap:

Szerbia–Japán 16-15 (4-4, 3-4, 5-3, 4-4)
Gólszerzők: Mandics 7, V. Rasovics 2, Jaksics 2, Dedovics 2, Drasovics 1, Vico 1, S. Rasovics 1 ill. Inaba 6, Okawa 3, Suzuki 2, Adaichi 2, Watanabe 1, Takata 1

Ausztrália–Spanyolország 5-9 (1-2, 2-3, 1-3, 1-1)

15:00 Olaszország–Egyesült Államok
16:35 Horvátország–Montenegró
19:30 Franciaország–Magyarország
21:05 Románia–Görögország