A józsefvárosi lakosok összessége azonban szűk többséggel támogatja a projektet.
Felmérte a kerületi lakosok igényét a tervezett Pázmány Campus-szal kapcsolatban Józsefváros, vagyis arról kérdezték meg a kerületben lakókat, hogy támogatják-e, hogy a kormány szándékának megfelelően lebontsák/átépítsék a Magyar Rádió épületét, és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem épületévé alakítsák.
A beérkezett válaszok kettősek. A kerület hétfői közlése szerint
- ha kifejezetten csak a Palotanegyedben élők válaszait vesszük figyelembe, akkor az látható, hogy 52 százalékuk nem támogatja, 22 százalékuk részben támogatja, 26 százalékuk pedig támogatja a beruházást,
- ám ha a teljes kerület válaszait nézzük, akkor a válaszadók 43,1 százaléka nem támogatta, 44,2 százaléka támogatta, 12,7 százaléka pedig részben támogatta a beruházást.
Az is kiderült, hogy a közvetlenül érintett házakban élő kitöltők esetében a beruházás elutasítottsága lényegesen magasabb, mint a nem közvetlenül érintett kitöltőknél – de ez annyiból nem meglepő, hogy senki se szereti, ha a szomszédban bontanak, mert az nagy zajjal és porral jár.
A közlemény szerint a Józsefvárosi Önkormányzat június 19-én bemutatta a véleményezés összefoglalóját a Építési és Közlekedési Minisztérium és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem képviselőinek. Az önkormányzat állékonysági vizsgálatokat fog végezni a közvetlenül érintett házakban. Ennek célja, hogy pontosan megállapítsuk, hogy milyen mértékben veszélyezteti őket a tervezett és nem támogatott bontások. Az állékonysági vizsgálatok eredményének megállapítása után folytatják egymással a tárgyalást a felek.
Van, aki nem finomkodik ennyit a beruházással kapcsolatban. Lázár János építési és közlekedési miniszter már május elsején azt írta ki a Facebook-ra, hogy „Kezdődhet a Pázmány Campus beruházás!”
A projektet a kormány abszolút támogatja. Korábban a Kúria Önkormányzati Tanácsa megsemmisítette a Magyar Rádió egykori épületeire vonatkozó változtatási tilalmat. Ezzel próbálta volna a VIII. kerületi vezetés megvédeni az épületeket.
HVG