Brad Pitt legdurvább filmjéről sokan még nem is hallottak

Brad Pitt legdurvább filmjéről sokan még nem is hallottak

Pitt bizony nem kevés emlékezetes alakítással tette le kézjegyét, ezek közül sok csak egy kattintásnyira van tőlünk a különböző streamingoldalakon. Arra a kérdésre azonban, hogy melyik a legjobb Brad Pitt film, mindenki mást válaszolna.

A komolyabb hangvételű filmek kedvelői egészen biztosan David Fincherrel közös munkáit emelnék ki, a Hetediket és a Harcosok klubját, miközben a Benjamin Button különleges életéről a legtöbben valószínűleg jótékonyan megfeledkeznénk.

Akik a melodrámák rajongói, azoknak inkább a Szenvedélyek viharában, a Ha eljön Joe Black, esetleg A szövetségesek juthat eszébe.

Quentin Tarantinóval is szerencsésen megtalálták egymást, így olyan kultklasszikusokat készítettek közösen, mint a Becstelen brigantyk és a Volt egyszer egy… Hollywood, utóbbiért Pitt átvehette az első színészi Oscar-díját is (produceri közreműködése miatt már kapott szobrot a 12 év rabszolgaságért).

Fincher és Tarantino mellett Andrew Dominikkal közös munkái is elég kiemelkedőek, igaz, ezek kevésbé ismert alkotások, mivel lassú sodrású rétegfilmekről van szó (Jessie James meggyilkolása…, Ölni kíméletesen). Nincsenek is fent a streaming oldalakon.

Ridley Scottal közös filmjét, A jogászt is nagyon kevesen látták, és bár a kritika nagyon elítélően szólt róla, szerintünk megtalálhatja vele a számításait, aki fel van készülve arra a kiábrándult, amorális, sötét nihilre, amit a megboldogult Cormac McCarthy forgatókönyve ígér.

Ha tehát a jubileumi születésnap alkalmából egy Brad Pitt-filmet keresne a kedves olvasó, van miből válogatni, és akkor még egy csomó jó filmet nem is említettünk. Akad itt rengeteg kaland- és akciófilm (Trója, Z világháború, Harag), súlyos drámai alakítások (Ad Astra, Babylon, Bábel, Pénzcsináló, Sleepers, Interjú egy vámpírral) és önfeledt idétlenkedések (Ocean’s filmek, Gyilkos járat, Az elveszett város, A nagy dobás) is.

Írta a Magyar Hírlap