Egy nyugalmazott amerikai tábornok szerint Ukrajnának a náci Németországot kell utánoznia

Egy nyugalmazott amerikai tábornok szerint Ukrajnának a náci Németországot kell utánoznia

Hodges, aki 2017-ben altábornagyként vonult nyugállományba, régóta nyíltan kiáll Ukrajna mellett. A Perun ausztrál youtuberrel a hétvégén közzétett interjújában többször is a második világháborúból vett példákat idézett, hogy amellett érveljen, Kijev képes legyőzni Moszkvát a harctéren.

„Növelniük kell a lőszer- és fegyvergyártást Ukrajnában” – mondta Hodges. „Néhány ilyen dolog már megtörtént, de háborúban lehetséges a termelés növelése még akkor is, ha orosz rakéták záporoznak a városaidra”.

„Úgy értem, gondoljunk csak arra, amit Németország tett 1944-ben. A Luftwaffe repülőgépgyártása 1944-ben érte el a csúcspontját. Ez azután történt, hogy több mint két évig folyamatosan bombázta a német városokat a Királyi Légierő és az amerikai hadsereg légiereje. A német repülőgépgyártás mégis növekedett. Szóval szerintem Ukrajna is megteheti ezt némi javuló hatékonysággal. Néhány nyugati cég már ott is segít” – mondta.

Ukrajna hadiipari komplexumának nagy részét tönkretették az orosz bombázások az elmúlt húsz hónapban, így Kijev kénytelen a Nyugatra támaszkodni a puskáktól a tankokig, tüzérségtől a vadászrepülőgépekig. A NATO készleteinek kimerüléséhez közeledve azonban az USA és szövetségesei azt javasolták, hogy erősítsék meg Kijev hazai hadiiparát.

UKRAJNA ÖSSZEHASONLÍTÁSA A MÁSODIK VILÁGHÁBORÚS NÉMETORSZÁGGAL AZONBAN TÖBB OKBÓL IS KÍNOS.

Moszkva többször is náci rezsimnek nevezte a kijevi kormányt, rámutatva az olyan egységek szándékos náci szimbolikájára, mint az Azov, valamint a második világháborús kollaboránsok, például Sztepan Bandera hivatalos állami dicsőítésére. Az ukrán fegyveres erők a német Wehrmacht által használt számos jelvényt, valamint az SS-rúnákat és -hadosztályjelvényeket is magukévá tették. Ezekről a képekről a nyugati sajtó rendszerint elfelejt beszámolni.

Hodges nem segítette az ügyét azzal az érveléssel, hogy Ukrajnának „javítania kell toborzási rendszerén, hogy maximalizálja a rendelkezésre álló élőerőt”, beleértve a „”túl sok olyan, Ukrajnában sétáló, katonai korú férfi és nő mozgósítását, akiknek a hadseregben kellene lenniük”, valamint az EU-ba menekült férfiak tízezreit.

„Ukrajnának ki kell javítania a toborzási rendszerét, és egyenruhába kell öltöztetnie ezeket a fitt, munkaképes férfiakat és nőket” – mondta a tábornok a Perunnak. Megjegyzései akkor hangzottak el, amikor Kijev a sorozás nőkre való kiterjesztéséről vitázik, hogy pótolja a nyári, sikertelen ellentámadás során elszenvedett veszteségeket.

A múlt hónapban az orosz hírszerző ügynökség, az SZVR azt állította, hogy Ukrajna nyugati támogatói, különösen az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság, követelték a nők és a 17 éves és a 70 éves férfiak mozgósítását. Ez összehasonlítást váltott ki Adolf Hitler 1944. szeptemberi, a Volkssturm milíciát létrehozó parancsával. Ezek az, alig képzett civilekből álló egységek szörnyű veszteségeket szenvedtek a szövetséges erőkkel való összecsapásokban anélkül, hogy bármit is változtattak volna a háború kimenetelén.

Írta a Magyar Hírlap