Szakértők segítségével három olyan juttatási területet válogatott össze a távirati iroda, amelyek a vállalatok és a munkavállalók számára is előnyösek, sőt, hosszú távú befektetésként is felfoghatók.
Home office-támogatás
A Covid–19-járvány nyomán sok vállalat kénytelen volt alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, és kisebb-nagyobb mértékben bevezetni a távmunkát. Azonban ez a trend nem maradt csupán átmeneti jelenség, hanem egyre inkább a munkaerőpiaci versenyelőny részévé válik.
A munkavállalók nagy része értékeli a távmunka lehetőségét, mivel ezáltal jobban össze tudják egyeztetni a munkát a magánélettel.
A vállalatok, amelyek felkínálják ezt a juttatást, képesek vonzóbb munkahelyként pozicionálni magukat a tehetséges munkavállalók számára.
Ráadásul a távmunkának köszönhetően az irodai infrastruktúra is újragondolható, a fenntartási költségek csökkenthetőek, hiszen forgó rendszer kialakításával a humán erőforrás bővítése nem feltétlenül von maga után nagyobb helyigényt is.
Karrierfejlesztési és tanulási lehetőségek.
A munkavállalók számára fontos, hogy folyamatosan fejlesszék készségeiket, és mindennapi munkájuk mellett hosszú távú karriercéljaikra is időt, energiát tudjanak fordítani. Azok a vállalatok, amelyek tanulási és képzési lehetőségeket biztosítanak, előnyt élveznek a piacon.
A munkavállalók számára motiváló tényező a szakmai fejlődés és előrelépés lehetősége, és hűségesebbek az olyan vállalatokhoz, amelyek támogatják ezen célokat. Emellett a vállalat működése, teljesítménye, fejlődése szempontjából is számos előnyös oldala van annak, ha a munkavállalók folyamatosan bővítik már meglévő szaktudásukat, esetleg más, a cég számára hasznos szakterületeken is ismeretekre tesznek szert.
Egészségügyi és jóléti juttatások.
Az egészség és jólét, a munka–magánélet egyensúly elősegítése kiemelt szerepet játszik a munkavállalók életében. Azok a vállalatok, amelyek ehhez kapcsolódó juttatásokat kínálnak, mint például magánorvosi ellátás, sport- és wellnessprogramok, stresszkezelési tanácsadás, rugalmas szabadságolási lehetőségek, magasabb munkavállalói elégedettségre és motivációra számíthatnak.
Olyan újdonságok kerülnek fel például a well-being térképre, mint a céges elektromos kerékpár.
Az ilyen juttatások nemcsak a fizikai, hanem a mentális egészséget is támogatják, és hozzájárulnak a munkavállalók teljesítményének javításához. A cikkből kiderült, hogy 2022. január elsejétől például az elektromos kerékpárok adómentesen adható juttatások. Így egyre több vállalat gondolkodik a céges kerékpárflotta bevezetésén, hiszen ez a juttatási forma számos területen lehet hasznos egy cég életében. A kollégák számára alternatív közlekedési eszköz, amely amellett, hogy hozzájárul az egészségükhöz, még a vállalat fenntarthatósági stratégiájába is jól illeszkedik.
Az elégedett és motivált munkavállalók hozzájárulnak a vállalat sikeréhez és a munkáltatói márka erősítéséhez. 2024-ben azok a vállalatok, amelyek ezeket a menő juttatásokat kínálják, előnyt élveznek a tehetséges munkaerő megszerzésében és megtartásában a fokozott piaci versenyben.
Azok a vállalatok, amelyek a munkavállalók igényeire összpontosítanak, nemcsak az elkövetkező évek kihívásaira állnak készen, de a cég stabil munkaerő-ellátottságát és fejlődését is nagyobb eséllyel biztosítják.
Írta a Magyar Hírlap