Lucy, a gyógyult koala korábban súlyos bakteriális betegségben szenvedett, mára azonban vígan majszolja az eukaliptuszleveleket a fán.
Az elmúlt évek természeti katasztrófáit követően a koala hivatalosan is veszélyeztetett faj lett Ausztráliában.
Természetvédők egy csoportja most azon dolgozik, hogy erdősávok telepítésével úgynevezett zöld folyosókat hozzon létre, amelyeken az állatok biztonságosan közlekedhetnek az egyre elszigeteltebbé váló természetes élőhelyeik között.
„A probléma az, hogy hatalmas káoszt okoztunk, ezt helyre kell hoznunk. Ha nem ültetünk fákat, akkor borús a jövőjük, és nincs sok időnk, hogy ezt megoldjuk ”
– mondta egy önkéntes.
A 2019-ben alapított szervezet több mint 330 ezer fát ültetett eddig, de a csoport célja az, hogy 2025-ig félmillió fát telepítsen. Az ausztrál kormány környezetvédelmi jelentése ugyanis kimutatta, hogy az elhúzódó aszály, a bozóttüzek, valamint az élőhelyek elvesztése a koalák populációjának jelentős csökkenéséhez vezetett.
„Alkalmazkodunk, mivel az éghajlatváltozás miatt folyamatosan új problémákkal kell megküzdenünk. Ezek az állatok kihalhatnak, és nem tudok elképzelni egy olyan világot, ahol ne lennének koalák a vadonban”
– mondta a szervezet elnöke.
Szakértők szerint ha nem tesznek semmit, akkor a koalák 2050-re kihalnak Kelet-Ausztráliában.
Az éghajlatváltozás miatt ráadásul még hosszabb és veszélyesebb száraz időszakokra lehet számítani az országban, amely miatt egyre nagyobb szükség lesz az emberi beavatkozásra az állatok életben maradásához.
Írta a Magyar Hírlap