Xavi cserélt: Beállította a 17 éves újoncot, aki 23 másodperc múlva 3 pontot érő gólt szerzett

Az FC Barcelona a bajnokságban veretlenként, a tabella 4. helyezettjeként fogadta a 6. pozícióban tanyázó Athletic Bilbaót. Az első félidő első felében inkább Xavi tanítványai domináltak, Joao Félixnek több veszélyes helyzete is akadt, de gól nem született – írta meg az nso.hu.

Aztán a második félidő szinte egészében a Barca irányított, számos nagy lehetőséget puskázott el, persze ehhez Unai Simón bravúros védései is kellettek – úgy tűnt, ezúttal nem lehet bevenni a kapuját… De aztán a 79. percben debütálóként pályára lépett a mindössze 17 esztendős Marc Guiu! Huszonhárom másodperccel (!) később Joao Félix jobbra indította őt, beindult az üres területre, átvette a labdát, és Unai Simon hónalja alatt megtalálva a rést gólt lőtt, s ezzel vezetést szerzett, a találat egyben győzelmet és három pontot is ért az FC Barcelonának: 1–0 lett a mérkőzés végeredménye.