Az operatív igazgató szavai szerint a bevándorlás okozta probléma „egész Európát átszövi”, ezért tartották fontosnak, hogy magyar nyelven is megjelenjen Daniele Scalea kötete, amely „a migrációs folyamatok mozgatórugóit veszi górcső alá.” Európában a jobboldaliaknak közösen kell fellépniük a migráció ellen – jelentette ki, hozzátéve: az illegális bevándorlás következményeként ma már „minden nyugat-európai nagyvárosban van egy Gázai övezet”. És minden ilyen övezetben ott vannak azok a terroristák, akik arra várnak, hogy „rátámadjanak a civilizációra” – tette hozzá.
Az október 7-i, Izrael elleni terrortámadásról szólva Törcsi Péter kiemelte: a palesztin terroristáknak nem elsősorban területi vitájuk van Izraellel. Úgy fogalmazott: „Nem azért támadták meg a városokat, mert területet akartak a Gázai övezethez csatolni, hanem azért, mert zsidókat akartak ölni. Ez volt az egyetlen céljuk.”
A hétfői brüsszeli merényletre utalva az operatív igazgató úgy folytatta: a svéd futballszurkolóknak ugyancsak származásuk miatt kellett meghalniuk. Az átlagember nem érezheti biztonságban magát Nyugat-Európában – hangoztatta, hozzátéve: ennek a helyzetnek a felelősei az európai baloldalon keresendők.
Beszélt arról is, hogy a közel-keleti és észak-afrikai bevándorlók nem dolgozni jönnek Európába, hanem azért, hogy kihasználják az itteni szociális ellátórendszert. Amikor a baloldal erre rájött, akkor nem munkaerőként, hanem szavazóbázisként kezdett tekinteni a migránsokra – magyarázta, megjegyezve: ma már mindenki számára nyilvánvaló, hogy „a tömeges betelepítés nem elsődlegesen befektetés, hanem veszély”.
A bemutató utáni kerekasztal-beszélgetésen Daniele Scalea, a kötet szerzője, az olasz Machiavelli Tudásközpont alapítója és elnöke arról beszélt: fontos a vendégszeretet, de ma már sokkal inkább „gyarmatosítással és invázióval” kell szembenézni Európában, mint vendégekkel.
A jelenlegi helyzet szavai szerint „etnikai lakosságcsereként” is értelmezhető, és ennek egyenes következménye lesz, hogy legkésőbb a következő század végére kisebbségbe kerül az őshonos lakosság. „A történelem során ilyen hatalmas mértékű lakosságcsere ilyen gyorsan soha nem történt meg anélkül, hogy az emberek ne ragadtak volna kardot” – jelentette ki. Hozzátette, nem akar erőszakot szítani a migránsok ellen, mert a folyamat szereplői maguk sincsenek tisztában a szerepükkel.
Közölte: a migrációs politika megváltoztatása „a jó szándékú migránsok” érdekeit is szolgálja. A jobb életlehetőségekhez és a biztonsághoz arra van szükség, hogy az egyes államok szabályozzák, kik, milyen feltételekkel léphetnek be az ország területére – mutatott rá. Elmondta, a bevándorlóknak racionális választás, hogy integrálódjanak, asszimilálódjanak abba a társadalomba, amely „tárt karokkal fogadja őket”. Ez ugyanakkor nem lehetséges addig, amíg számolatlanul „árasztják el Európát” – jegyezte meg.
„Illúzió, hogy mi nem vagyunk célkeresztben itt Európában, hiszen a terrorista szervezetek fő célja, hogy az iszlám törvénykezést kiterjesszék az egész világra” – állapította meg Daniele Scalea. Kitért arra is: a neomarxista baloldal szeretné elérni az etnikai cserét, az általa írt könyv viszont arra szólít, hogy „szeressük a kultúránkat, nemzetünket, és tiszteljük, amit az őseink felépítettek számunkra”.
Chris Farrell, az amerikai Judicial Watch kutatási igazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy az illegális migráció okozta támadás nem áll meg magától, és „nem vákuumban történik”. A küldő és fogadó oldalon egyaránt finanszírozzák a bevándorlást – mondta. Megjegyezte továbbá, hogy a migránsok elsöprő többségét katonakorú férfiak alkotják. Rosonczy-Kovács Mihály, a Nézőpont Intézet külügyi igazgatója rögzítette: a migráció témájával muszáj foglalkozni, mert „invázióval állunk szemben”.
Azt mondta, „az európai jobboldal megérti a migránsok motivációját és keresztényi szeretettel fordul feléjük”, de a jelenlegi kegyetlen helyzet a migránsoknak sem előnyös. Arra hívta fel a figyelmet: „a baloldal tudatában van annak, hogy mit csinál”, hozzátéve, ez nem más, mint „az európai értékrend elárulása”. A külügyi igazgató hangsúlyozta, azt kell lehetővé tenni, hogy ezek az emberek otthon maradhassanak és a hazájukban hozhassanak létre jóléti államot. Ahová nem érnek el migrációs hullámok, ott nem is jellemzőek az iszlamista terrortámadások – jelentette ki Rosonczy-Kovács Mihály.
Írta a Magyar Hírlap