A rendezvényközpont átadó ünnepségén Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára arról beszélt, hogy a gyermekkori színházi élmények alapvetően meghatározzák az ember későbbi, a kultúrához való viszonyát, ezért kiemelten fontosnak nevezte a veszprémihez hasonló rendezvényterek megvalósulását.
Szavai szerint a kultúra erősíti az identitást, és közösséget hoz létre. Így a nemzeti kultúra a nemzeti közösséget erősíti – húzta alá az államtitkár, aki a rendezvénytér megvalósulását országszerte követendő példának nevezte.
Porga Gyula, Veszprém polgármestere (Fidesz–KDNP) elmondta, hogy egy több mint tíz éve megkezdett városépítési folyamat gyümölcse érik be városszerte. Mint fogalmazott, európai színvonalú épületek létrehozása volt a cél, amit úgy értek el, hogy igyekeztek jól gazdálkodni a rendelkezésre álló forrásokkal.
Hangsúlyozta, hogy a fejlesztések során a közösségek erősítését tartották szem előtt, ennek pedig előfeltétele, hogy olyan terek jöjjenek létre, ahol az emberek találkozhatnak.
Brányi Mária, Veszprém alpolgármestere (Fidesz–KDNP) a rendezvényközpont kiállítóterében megnyílt, Veszprém város tornyai című helytörténeti makettkiállításról szólva elmondta, hogy a tárlat a város nagymúltú épületeit mutatja be.
Almássy Kornél, a Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ igazgatója hozzátette, hogy a kiállítás több aspektusból mutatja be a várat. A tárlat egyszerre kívánja megszólítani a veszprémieket és az ide látogatókat – mutatott rá, megjegyezve, hogy emellett kiemelten fontos a gyermekek és a fiatalok megszólítása is.
A helyszínen kiadott sajtóanyag szerint a rendezvényközpont központi elemeként az 1906-ban épült piarista gimnázium tornatermét építették át. Ebben kapott helyet a színházterem. Egy másik épületben a legkisebbek szórakoztatására szolgáló játszóházat alakítottak ki, és szintén külön épületben kapott helyet a kiállítótér, valamint a kávézó.
Írta a Magyar Hírlap