Dr. Tóth Ágnes azt követően állt fel, hogy a kormányközeli Alapjogokért Központtól érkezett dékán elbocsátott két oktatót, aminek hatására tíz további tanár mondott fel az intézménynél.
14 év után távozik a Budapesti Metropolitan Egyetem vezérigazgatója, dr. Tóth Ágnes – értesült a Media1. A portál információi szerint Tóth búcsúlevélben köszönte meg kollégáinak az elmúlt éveket és távozását azzal indokolta, hogy új kihívásokat keres, illetve azt is közölte, hogy a döntését még a nyáron hozta meg.
A kalandvágy ugyanakkor egy meglehetősen furcsa egybeesés következtében épp akkor ébredt fel a vezérigazgatóban, miután a kormányközeli Alapjogokért Központnál is vezetőként dolgozó dékán, Kovács Attila menesztette az egyetem három oktatóját, köztük lapunk egyik szerzőjét, Gócza Anitát. Döntésén azt követően sem változtatott, hogy a hallgatók petíciót indítottak az elbocsátott oktatók visszavétele érdekében.
Ezután viszont már 10 másik oktató jelentette be távozását, mivel veszélyeztetve érzik az egyetemi oktatói autonómiát és a szakmaiságot is. Ezt egy Kovácsnak címzett nyílt levélben jelentették be, melynek aláírói között megtalálni Élő Anitát, Ihász Ingridet, Marosi Gergelyt, Martin Józsefet, Pach Ferencet, Szabó Krisztiánt, valamint Szalay Dánielt. Neizer Anita, a hvg.hu, valamint Réti Pál, a HVG korábbi főszerkesztője, illetve Jolsvai András már a hétfői távozások előtt bejelentették, hogy nem tartanak többé órát az METU-n.
A történetnek szép kiegészítése, hogy nemrég Bachmann Bálin rektor az RTL kérdésére nem cáfolta meg azt a sajtóértesülést, miszerint a felmondott oktatók helyére kormányközeli lapoktól érkezik majd az utánpótlás, ugyanakkor azt is elmondta, hogy az érkezőknek van tudományos relevanciájuk és gyakorlatuk. Azt is hozzátette, hogy a METU-nál mindenki tiszta lappal indul, nem számít, melyik laptól érkezik.
HVG