Csak az ETO FC Győr maradt százszázalékos az NB II-ben

A másodosztályú labdarúgó-bajnokságban az első három fordulóban csak az ETO FC Győr tudott három győzelmet aratni, míg a Mosonmagyaróvár és a Haladás három vereséggel kezdte a szezont.

A zöld-fehérek Csákváron szerepeltek és az első félidőben vezetéshez jutottak, majd a fordulás után gyorsan megduplázták előnyüket. A hazaiak ugyan még a félidő közepén szépítettek, de újabb gólt nem tudtak szerezni.

Antonio Munoz, az ETO FC Győr vezetőedzője

„Ismét egy nagyon jó mérkőzés volt. Az első félidőben véleményem szerint 3-0-ra kellett volna vezetnünk. Utána a második félidőben azt kértem a srácoktól, hogy csinálják tovább ugyanezt, mert nagyon jól játszottunk. Megrúgtuk a második gólt, és utána egy rögzített szituációt követően szépíteni tudott a Csákvár. Utána visszaálltunk védekezni, és az volt a fontos, hogy megtartsuk az eredményt. Ismét nagy köszönet a szurkolóknak, megyünk tovább!”

A szerdai negyedik fordulóban az ETO FC Győr a Kozármislenyt látja vendégül.

A fordulót szintén hat ponttal kezdő Szeged és Pécs egyaránt egy ponttal zárta vasárnapi meccsét, előbbi Ajkán, utóbbi Kazincbarcikán ért el gól nélküli döntetlent.

Az élvonalból kiesett Vasas két vereséggel kezdte az idényt, vasárnap azonban némileg kárpótolta szurkolóit: hazai pályán 5-1-re kiütötte a sereghajtó Mosonmagyaróvárt. Szerdán a Vasas Pécsre látogat.

Bár százszázalékos mérlegét elvesztette, de a gyirmóti 1-1-es döntetlenjével a veretlenségét megőrizte az előző idényben kupadöntős Budafoki MTE.

A fővárosi csapat vasárnap ugyan hátrányba került a második félidőben, de hamar egyenlített, így a hazaiak nyeretlenek maradtak.

Szintén megőrizte veretlenségét a Nyíregyháza, amely Balmazújvárosban fogadta az élvonalból kiesett Budapest Honvédot, s bár az egész meccsen fölényben futballozott, a győztes találatot nem tudta megszerezni, mivel a kispestiek kapusa, Dúzs Gellért remekül védett.

A Soroksár három kör után még szintén nem kapott ki, ezúttal az újonc BVSC-Zugló otthonában diadalmaskodott 2-1-re.

Szerdán a Soroskár a Csákvárt látja vendégül.

Merkantil Bank Liga NB II, 3. forduló:

HR-Rent Kozármisleny – Szombathelyi Haladás 2-0 (0-0)
Gól:
Vajda (59.), Kozics B. (62., 11-esből)

Aqvital FC Csákvár – ETO FC Győr 1-2 (0-1)
Gól:
Babós (62.), illetve Lacza (42.), Szépe (53.)

Vasas FC – Credobus Mosonmagyaróvár 5-1 (3-0)
Gól:
Sztojka (13.), Litauszki (19., 31.), Holender (63.), Novothny (85.), illetve Czingráber (65.)

BFC Siófok – Tiszakécskei LC 1-1 (0-1)
Gól:
Vékony (68.), illetve Torvund (45.)

BVSC-Zugló – Soroksár SC 1-2 (0-0)
Gól
: Mitrovic (72.), illetve Sipos (62.), Hajdú (78.)

Gyirmót FC Győr – Budafoki MTE 1-1 (0-0)
Gól:
Soltész (51.), illetve Kalmár O. (58.)

FC Ajka – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-0

Kolorcity Kazincbarcika SC – Pécsi MFC 0-0

Nyíregyháza Spartacus FC – Budapest Honvéd 0-0

Az élcsoport: 1. ETO FC Győr 9 pont, 2. Budafoki MTE 7 (4-1), 3. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 7 (5-3), 4. Soroksár SC 7 (4-2), 5. Pécsi MFC 7 (2-0)

Forrás: MLSZ / MTI