Marozsán Fábián három percet töltött a pályán

Marozsán Fábián két játszmában legyőzte az argentin Juan Manuel Cerundolót az 560 ezer euró összdíjazású umagi salakpályás férfi tenisztorna első fordulójában, és bejutott a nyolcaddöntőbe.

Marozsán

A találkozó kedden Marozsán Fábián 6:3, 5:2-es vezetésénél eső miatt félbeszakadt, így szerdán a világranglistán profi pályafutása legjobbjaként 87. magyar játékos csupán három percet töltött a pályán, mivel az utolsó játékban hozta adogatását.

Marozsánra a spanyol Jaume Munar vár a következő körben.

Piros Zsombor két játszmában kikapott a hazai közönség előtt szereplő Dino Prizmictől a szerda esti nyolcaddöntőben.

A világranglista 124. helyén álló magyar játékos az első szettben kétszer, a másodikban egyszer veszítette el adogatójátékát, így 1 óra 21 perc alatt vereséget szenvedett.

Plava Laguna Croatia Open

1. forduló (a 16 közé jutásért):

Marozsán Fábián – Juan Manuel Cerundolo (argentin) 6:3, 6:2

2. forduló:

Jiri Lehecka (cseh, 1.) – Dominic Thiem (osztrák)
Matteo Arnaldi (olasz, 7.) – Flavio Cobolli (olasz, Q) 6:3, 7:6(5)
Alexei Popyrin (ausztrál) – Sebastian Ofner (osztrák, 3.) 6:4, 6:1
Dino Prizmic (horvát)-Piros Zsombor 6:2, 6:3
Stan Wawrinka (svájci) – Federico Coria (argentin)
Taro Daniel (japán) – Roberto Carballes Baena (spanyol, 4.)
Jaume Munar (spanyol) – Marozsán Fábián
Lorenzo Sonego (olasz, 2.) – Marco Cecchinato (olasz)

Piros Zsombor búcsúztatta az ötödik kiemeltet

Fucsovics a nyolc között Segoviában

Fucsovics

Az első helyen kiemelt Fucsovics Márton három játszmában legyőzte a kolumbiai Nicolas Mejiát a spanyolországi Segoviában zajló challenger tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében.

A világranglista 56. helyén álló magyar játékos a jó kezdés után elrontotta a második szett elejét, így riválisa (269.) egyenlített, ám a harmadik felvonásban Fucsovics keveset hibázott és végül 2 óra 5 perc alatt továbbjutott, a következő körben pedig a francia Terence Atmane (234.) vár rá.