A Fülkében rendszeresen beszélünk arról, mekkora üzlet rejlik a sportban – akkora sikerről azonban talán sosem számoltunk be, amekkorát a Liberty Media csinált a Forma-1 megvásárlásával 2017-ben.
Közéleti podcastunkban megvizsgáltuk, hogyan alakította cirkusszá és Netflix-termékké az autósport királykategóriáját az amerikai hatalomátvétel, milyen etikai gondokkal küzd a sport, megéri-e Magyarországnak a futamrendezés és lesz-e miért mosolyognia Daniel Ricciardónak. Nagy Iván László vendégei a HVG újságírói, Horn Andrea és Nagy Gábor voltak.
Hallgassa meg az alábbi lejátszón, vagy bárhol, ahol podcastjait fogyasztja! Iratkozzon fel a hvg.hu podcastokra Spotify-on, Apple Podcasts-on, Google Podcasts-on vagy SoundCloudon!
- 0:40: Mit kell tudni arról a Liberty Mediaról, amely most felel az F1 jogaiért? Mire fókuszálnak ők ahhoz képest, amire a legendás Bernie Ecclestone fókuszált 2017 előtt? És miért működik?
- 3:18: Mennyibe került megvenni a Forma-1-et?
- 4:11: Mekkora szerepe volt a sport fellendülésében a Drive to Survive sorozatnak? Mennyi „új belépő” van a Forma-1 nézői között?
- 10:39: Rongyrázás és sztárparádé az amerikai futamokon
- 11:47: Mennyire profitábilis a Forma-1?
- 14:15: Mennyire összeegyeztethető, hogy Európában emberi jogi kampányokat futtat az F1, majd elmegy versenyezni négy közel-keleti országba is?
- 20:44: Mit tesz a Forma-1 azért, hogy fenntarthatóbb legyen, amikor benzines autók mennek körbe-körbe, és évente 23 futamra kell vándorolnia az egész cirkusznak, többször megkerülve a Földet menet közben?
- 24:53: Lehet több csapat az F1-ben?
- 28:07: Mennyire éri meg Magyarországnak F1-versenyt rendezni?
- 34:24: Miben más és miben hasonlít Max Verstappen dominanciája ahhoz, ahogy a Mercedes és Lewis Hamilton uralta a sportot 7 évig?
- 43:13: Daniel Ricciardo utolsó utáni esélye
HVG